Usługi branży budowlanej

Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Chcesz kupić szalunki Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres.

Szalunki, określane też deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Zazwyczaj wykorzystuje się je podczas wylewania murów betonowych – wówczas są one konieczne do tego, aby nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie prześwitów na okna, drzwi oraz bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego robi się obecnie szalunki i w jaki sposób mogą zdobyć je inwestorzy.

Typy szalunków

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja wykonana z desek drewnianych czy też grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może zostać użytkowana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większa część wykonawców i inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z drewna, metalu bądź sklejki, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 surowce. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę spajają głowice ze stalowe bądź aluminiowe, łączniki, narożniki i belki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt czy ekip, które oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów koniecznych do złożenia szalunku byłby całkowicie nieopłacalny . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]