Usługi branży budowlanej

Izolacje przeciwwodne ochronią twój dom

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla każdego domu. Z tego względu tak ważne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niekorzystnym wpływem wody zawartej w gruncie. W niektórych sytuacjach wystarczające będą izolacje lekkie, ale gdy dom wybudowany jest na gruncie bez odpływu wody deszczowej, potrzebne będzie zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie zaleca się również, kiedy dom zlokalizowany jest na terenie poniżej poziomu wody. Ważne będzie, by wilgoć nie uszkadzała budynku w wyniku napierania na jego ściany. Jakie jednak typy izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I wreszcie – której ekipie zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne okażą się właściwe?

Istnieją 3 typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, gdy nie stwierdza się dużego zagrożenia wynikającego z obecności wilgoci. Kiedy zaś wilgoć okazuje się dużym kłopotem, należy zrobić któryś z 2 pozostałych typów izolacji. Średnie wykonuje się przede wszystkim na terenach z gruntem zwartym, bo tam nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są zaś stosowane na terenach, gdzie notuje się wysokie ryzyko wystąpienia powodzi – te izolacje powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością i ochronić budynek również przed silnie napierającą wodą.

Jaka firma zrobi izolacje przeciwwodne

Jak łatwo stwierdzić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych rzutuje na ochronę ludzi przebywających w obiekcie. Z tego powodu należy dobrze rozważyć decyzję co do firmy, która je założy. O jakich rzeczach więc powinniśmy pamiętać wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno będą kwalifikacje jej pracowników – dobrze zatem dowiedzieć się, ile lat działa ona w branży hydroizolacji i jak opisują zakończone przez nią realizacje wcześniejsi kontrahenci.