okna drewniane
Usługi branży budowlanej

Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane powszechnie wybierane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten naturalny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest istotną zaletą tego typu okien. Jakie są jeszcze względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które miewają różny wygląd, odcienie bądź inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem idealnym produktem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, wykonując przepiękne formy. Tylko drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, doskonale sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dodać to, że znanych jest mnóstwo znakomitych sposobów poprawiania trwałości okien z drewna, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty oraz nie zagraża ekosystemowi. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wykonywane z syntetycznych materiałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]