Usługi branży budowlanej

Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych na domygoralskie.com

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też innego rodzaju nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można często w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]