Usługi branży budowlanej

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Dowiedz się więcej o basenach kąpielowych na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także ogród czy halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego rodzaju akcesoriów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]