Usługi branży budowlanej

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe znajdziesz na http://tinyurl.com/y36y855l

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]