Hobby i rozrywka Sport i rekreacja

Tenis dla dzieci

Odwiedź www.teniskrakow.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są też treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]