Robienie zakupów

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Chcesz zamówić środki antyseptyczne? Sprawdź verdeavis.pl

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych najczęściej wchodzi czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, alkohol, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również wiele innych komponentów. Do często stosowanych środków należą żele, płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]