Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Środki do impregnacji drewna na zewnątrz – rodzaje i zastosowanie

Szukasz wosku do drewna? Wejdź na http://tinyurl.com/y9hnjqtx.

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy konserwować nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec popularnie stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Natomiast preparaty wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na eksploatację i zniszczenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane podłogi należy pielęgnować we właściwy sposób – myć przy pomocy preparatów na bazie wosków i olejów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]