Robienie zakupów

Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

W tym miejscu kupisz żel antybakteryjny do rąk

Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie oraz pasożyty powodujące groźne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również pracownicy gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek oraz mleka, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]