srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki
Biżuteria Robienie zakupów

Srebrne wisiorki

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.