Porady i tutoriale Robienie zakupów

Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz sól himalajską.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednakże, że ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz kolor.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest o wiele bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią śliczny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]