Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Zazwyczaj do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych i ściennych. W większości z nich kupimy również wszystkie niezbędne dodatki, tj. karnisze metalowe, rozety, wsporniki ścienne i sufitowe oraz kółka z żabkami. W jednym sklepie możemy dobrać pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.