Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Płytka klinkierowa – do domów w stylu nowoczesnym i klasycznym

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następny atut płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w ciężkich warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a bogactwo oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych domów. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nie stylizowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.