Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Więcej o rynnach PCV na www.regamet.pl

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie rynien. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – co zamontować?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku surowców – między innymi z metalu PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się zatem skonsultować z ekspertem.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08