poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe
Motoryzacja Robienie zakupów

Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]