Robienie zakupów Sport i rekreacja

Mesz – karma nie tylko dla zdrowych koni

Jeśli chcesz kupić mesz dla koni, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Mesze/342.

Mesz to pożywna karma, która może być dawana każdemu koniowi niezależnie od jego ogólnego stopnia aktywności i trybu życia. Co ważne, mesz lekko się trawi i dostarcza organizmowi konia składniki odżywcze, których rolą jest między innymi wyregulowanie procesu trawienia i osłona układu trawiennego.

Co jest fundamentem meszu?

Przygotowanie meszu dla konia samodzielnie jest zadaniem stosunkowo czasochłonnym, natomiast nie jest to nadmiernie skomplikowane, a składniki do tego potrzebne są w większości marketów. Fundamentem każdego meszu dla konia są siemię lniane, otręby pszenne oraz owies. Nieraz w przepisach na mesz wymienia się sól, jednakże sugerujemy dostarczyć ja koniu w postaci lizawki, która przyniesie mu więcej frajdy. Oprócz wyliczonych wcześniej produktów do meszu można dorzucić szereg smakołyków uwielbianych przez konie, takie jak cząstki marchwi, rozmaryn, lucerna, miód czy pokrzywa. Online można znaleźć wiele przeróżnych przepisów na mesz dla koni, od nadzwyczaj prostych do takich z rozbudowanym spisem składników. Zalecamy przetestować parę z nich, żeby przekonać się, który przypadnie do gustu naszemu zwierzęciu.

Z jaką częstotliwością serwować koniom mesz?

Należy nadmienić, iż zaleca się podawać mesz zdrowym zwierzętom średnio 2 razy w tygodniu, natomiast koniom chorym na wrzody, kolki bądź pozostałe schorzenia trawienne, weterynarze zalecają tę dietę częściej, wręcz każdego dnia. Niezmiernie ważne jest, aby mesz podawać koniom ciepły. Dlaczego? Podstawowy składnik meszu, a mianowicie nasiona lnu, po zalaniu ciepłą wodą produkuje śluz, który potem otacza układ trawienny zwierzęca, dzięki czemu koi podrażnienia i stany zapalne. Ze względu na fakt, iż samodzielne przyrządzanie meszu pochłania na ogół 3 godziny, w sklepach można zamówić gotowe mieszanki, które po zalaniu gorącą wodą można już po paru minutach podawać koniom.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]