Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Maska jednorazowa – bariera dla wirusów i bakterii

Chcesz nabyć maseczkę jednorazową? Sprawdź https://vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. na wszystkie europejskie kraje padł strach wywołany szybko rozprzestrzeniającym się nieznanym dotychczas wirusem SARS-CoV-2, który roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesięcy wzrósł tym samym popyt na różnorodne środki zabezpieczające, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego powinno się używać maskę jednorazową?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej pożądanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale także przeciętnemu obywatelowi. Są niezastąpione w czasie wizyt w sklepie bądź aptece czy podróży do miejsca pracy, innymi słowy wszędzie tam, gdzie spotyka się większe skupisko ludzi nam nieznanych. Dlaczego trzeba je zakładać? Maseczka jednorazowa zakrywa usta i nos, co zmniejsza zagrożenie dotarcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, że powinny zakładać ją w głównej mierze ludzie chorzy, jednakże dla zdrowych również są one posiłkową barierą broniącą przed potencjalną stycznością z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba zainfekowana, nie manifestująca jeszcze symptomów zarażenia.

Jak wyposażyć się w jednorazową maskę ochronną?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można uszyć samodzielnie, ale warto zamówić taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w branży medycznej. Maski ochronne szyte w zakładach cechują się również lepszą jakością oraz wytrzymałością. Takie maseczki mają gramaturę co najmniej 200g i ich ważnym elementem są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeżeli na szybkie wypady do sklepu postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która daje wygodę i nie powoduje podrażnienia skóry twarzy. Po zdjęciu maski postępujmy zgodnie z instrukcją użycia, żeby prawidłowo ją zutylizować.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]