Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Szukasz kontenerów KP? Wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]