drzwi zewnętrzne ocieplane
Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Drzwi wejściowe wykonują sporo zadań – ochraniają mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zabezpieczają przed wtargnięciem osób niepowołanych i separują od harmidru dobiegającego z ulicy. Czemu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie wykrzywiają się

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najpoważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużą popularnością, z uwagi na swoją solidność oraz parametry techniczne. Ekologiczny materiał wygląda świetnie i można go wykończyć na sporo sposobów. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w mieszkaniu odczuwamy komfort termiczny. Szukając drzwi do domu trzeba zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Wyjątkowym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoim cechom – nie ulegają odkształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych

W sprzedaży znajdziemy też drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w przypadku nieszablonowych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla tych, którym zależy na niesztampowym designie. Jeśli poszukujemy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto skorzystać z oferty producenta, który realizuje nietypowe wzory na zlecenie, a równocześnie zapewnia kilkuletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się efektowne szyby, np. ornamentowe. Klienci mogą także wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Oprócz walorów estetycznych, trzeba również zauważyć inne cechy, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często zaopatrzone są one w systemy antywłamaniowe, wobec tego wyłamanie ich jest utrudnione. Zapewnia to domownikom bardzo dobrą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany lub aluminiowy. By osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, w toku ich wytwarzania stosuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]