Biżuteria Robienie zakupów

Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Jeśli chcesz zamówić kolczyki z kamieniami, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki czy pierścionki. Minerały są w stanie zupełnie zmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, odmienny natomiast te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największym uznaniem? Które kamienie wykorzystywane w warsztatach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zadziwić – przede wszystkim osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto wspomnieć, iż sporo surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, a rozmaite odcienie zawdzięczają tego typu domieszkom, jak chrom lub nikiel. Poza nimi, minerałami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy o wiele chętniej stosują jednak minerały naturalne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, mogące mieć odcienie od niebieskich do różowych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zwykle podnosi koszty kupna tego typu kolczyków. Warto jednak pamiętać, iż są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]