Motoryzacja Robienie zakupów

Kochasz jazdę na motocyklu? Zamontuj deflektory motocyklowe

Dolegliwości karku, natężony hałas i przemęczenie… To tylko kilka niebezpiecznych czynników, przed którymi chroni szyba motocyklowa. Wielu motocyklistów niestety już doświadczyło, iż element ten w większości modeli jednośladów jest zazwyczaj za mały, a schowanie się przed wiatrem kończy się ułożeniem się w mocno pochylonej, niekomfortowej pozycji. To oczywiście w dużym stopniu odpowiada zwiększenie popytu na deflektory do motocykli. Czym jednakże są te podzespoły? W jaki sposób poprawiają one podróż motocyklem? Co trzeba wiedzieć o ich działaniu oraz sposobie montażu przed podjęciem decyzji o ich zakupie?

Czym są deflektory do motocykli?

Deflektory to, w prostych słowach, przedłużenie szyb motocyklowych. Dodatkowa, nieco mniejsza szybka jest mocowana zupełnie bezinwazyjnie, co dla posiadacza motoru przynosi co najmniej 2 korzyści – brak potrzeby ingerencji w strukturę szyby oraz użycia skomplikowanych przyrządów. Na ogół do założenia deflektora wystarczy jedynie klucz imbusowy, a szeroki wybór modeli i możliwość dostosowania ich wysokości powoduje, iż bez problemu dopasujemy go do naszego wzrostu, techniki jazdy oraz kształtu szyby.

Deflektory motocyklowe – czy warto?

Jak już napomknęliśmy wyżej, główną zaletą, którą oferują nam deflektory motocyklowe jest zwiększenie komfortu podróży. Dzięki nim wiatr nie dmucha już bezpośrednio w twarz, co sprawia, że przejazd odbywa się z mniejszym wysiłkiem, obniża się poziom hałasu, a po przejechaniu wielokilometrowej trasy mniej boli nas kark. Ważny jest także fakt, że za sprawą deflektorów na szybie kasku zbiera się mniej insektów. Następny argument, dla którego warto zamontować deflektor to zmniejszenie turbulencji i, w efekcie, podwyższenie bezpieczeństwa podróży.