Robienie zakupów Sport i rekreacja

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zobacz, gdzie zamówić toczek do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]