Robienie zakupów

Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Zamów świeczniki solne.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy wiesz, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się cudownie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól charakteryzuje się różowym kolorem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, czyli posiada indywidualny charakter.

Świeczniki solne – działanie

Świeczniki solne tworzą śliczny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednakże pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]