Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Jak wykorzystać cegłę dekoracyjną?

Klinkier to rodzaj ozdobnej cegły, którą można użyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego główne cechy i dlaczego jest współcześnie tak chętnie stosowana w pracach budowlanych?

Klinkier – cegła dekoracyjna o szerokim zastosowaniu

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy domów oraz mieszkań – mogą służyć m.in. jako cegła na komin czy wewnętrzne płytki elewacyjne. Klinkier jest używany także na cokoły, naroża, podokienniki oraz inne elementy budynków i wspaniale pasuje zarówno do budynków utrzymanych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i nie jest podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, deszcz czy śnieg. Klinkier na elewacje pozostaje więc przez lata w idealnym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne mają również inne atuty – zastosowanie naturalnego surowca powoduje, iż są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Cegła dekoracyjna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna podkreśli styl, w którym utrzymane są pokoje – wspaniale będzie pasować do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Doskonałej jakości płytki z cegły można kupić w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.