Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u niemowląt to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak usuwać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).