Robienie zakupów Żywność

Ekologiczna żywność – niska zawartość metali ciężkich i azotanów

Kup ekologiczne przetwory na https://artmankiszonki.pl/pl/c/Zywnosc-ekologiczna/15.

Od dynamicznego rozwoju branży spożywczej, który zaczął się w zeszłym wieku, produkty konsumowane przez nas codziennie zaczęto coraz częściej wypełniać przeróżnymi substancjami wydłużającymi ich żywotność. Lecz wraz z dojrzewającym zainteresowaniem nabywców odnośnie tego, co jedzą i jakie może to mieć konsekwencje dla ich zdrowia, w ostatnim czasie coraz częściej poszukują oni towarów wykonanych z żywności ekologicznej.

Plusy ekologicznej żywności

Żeby jakiś wyrób dostępny w Polsce mógł mienić się „ekologicznym”, musi sprostać kilku wymogom. Żywność eko oraz artykuły z niej wyprodukowane muszą pozyskać określone certyfikaty wydawane przez wyznaczone do tego instytuty. Nadrzędnym jednakże atrybutem spożywczych produktów ekologicznych jest to, że użyte do ich przygotowania warzywa oraz owoce hodowano według najważniejszych reguł rolnictwa ekologicznego. To oznacza, iż rolnicy nie stosowali syntetycznych nawozów ani pestycydów, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać nie tylko na samopoczucie ludzi, lecz które też szkodzą ekosystemowi. Niektóre wszak nawozy zatruwają wody gruntowe bądź wywołują zakwaszenie gleby, a natryski upraw chemicznymi pestycydami nierzadko skutkują śmiercią pożytecznych organizmów. Tymczasem ekologiczna uprawa powoduje, że rośliny mają niższą zawartość azotynów, azotanów oraz metali ciężkich, a to oznacza, że mniej tych związków przeniknie do organizmu ich konsumentów.

Jak winna być znakowana żywność ekologiczna?

Przetwory ekologiczne są poddawane nieprzerwanej kontroli na wszystkich etapach produkcji, w tym również podczas przechowywania i przewozu. Co istotne, gdy produkt spełnia wymogi, jego wytwórca prócz standardowych informacji m.in. o warunkach przechowywania, możliwych alergenach, terminie trwałości i masie netto, kraju pochodzenia składników, musi także obligatoryjnie wskazać numer ID organu kontrolnego ten produkt i umieścić logo produkcji ekologicznej UE, czyli białe gwiazdki tworzące w kształt listka. Wypatrując żywności eko wypada zatem czytać wnikliwie etykiety wyrobów, a kupując je online w sklepie producenta sprawdzić, czy umieścił on na stronie informację o otrzymanych certyfikatach.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]