drukarka 3D, 3D drukarki
Robienie zakupów Technologie

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Szacuje się, że używając drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można nieomalże o 90 procent obniżyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najwyższej klasy urządzeń i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można ekspresowo otrzymać jednakowe makiety, co jest szczególnie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w różnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest trwały i precyzyjny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie występują odkształcenia.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]