Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o marce CarePump.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i punktu masażu.

Aparat do presoterapii – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet naciska na kończynę, pobudzając tak cyrkulację limfy. Jest wiele powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne urządzenia do presoterapii w domu

Duże możliwości użycia aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tych urządzeń. Obecnie osoby często stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, więc bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa i miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]