Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Czy warto używać wielorazowych masek na twarz?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w maseczkę ochronną

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko z medykami bądź grupami turystów zwiedzającymi Polskę. Ostatnio z uwagi na szerzące się cyklicznie ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczka ochronna?

Maski ochronne osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo dostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która ochrania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które też może dojść do infekcji. Maski ochronne powinny być noszone przez pracowników przychodni, lekarzy i ratowników, którzy są szczególnie narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z osobami aktywnie zarażającymi. Zdrowym jednostkom takie maski przydadzą się do ochrony przed groźnymi zarazkami w czasie korzystania z komunikacji miejskiej czy codziennych zakupów. W czasie zagrożenia zarażeniem się nader niebezpiecznym koronawirusem COVID-19 jest to bezsprzecznie przymusem.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maseczki powinny być wygodne i zapewniać bezproblemowe oddychanie. Maska powinna mieć kontakt ze skórą jedynie nie drażniącą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Poleca się wybierać maski ochronne, które wykonywane są z używanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które zostały ozonowane przed zapakowaniem. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, naturalnie pod warunkiem trzymania się wskazówek zawartych w dołączonej do nich instrukcji.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]