Motoryzacja Robienie zakupów

Czy kamera na motor jest przydatna?

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz kamerki motocyklowe.

Motocykliści, którzy wyjeżdżają w długie trasy, w wielu przypadkach nie potrafią opisać przyjaciołom nie korzystającym motoru, jakimi zniewalającymi krajobrazami można zachwycać się w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz nagrany kamerą będzie wart więcej niż słowa. Przy tym kamera na motor to też użyteczne akcesorium, którego nabycie winien rozważyć każdy użytkownik motocykla.

Kamera na motocykl – o plusach zapisu całości podróży

Podobnie jak posiadaczesamochodów, właściciele motocykli także spostrzegli zalety zapisu całości podróży motocyklem. W razie dojścia do dowolnego zdarzenia drogowego – stłuczki, zniszczenia pojazdu z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej czy wypadnięcia z drogi, obraz nagrany przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym bardzo wartościowym dla ubezpieczyciela bądź funkcjonariuszy policji. Zdarzenia podczas jazdy trwają zwykle parę sekund, w których górę biorą przerażenie i ekstremalne emocje, co skutkuje tym, że nieraz osoby w nich uczestniczące nie są w stanie odtworzyć kluczowych faktów. Powoduje to następnie trudność z bezspornym wskazaniem, kto w rzeczy samej jest poszkodowanym, a kto sprawcą wypadku. Kamera na motor jest natomiast uważnym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią plik częstokroć już rozstrzygał sporne przypadki przed sądem.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motocykl – czym się różnią?

Większość osób myśli, iż kamera sportowa i wideorejestrator to praktycznie to samo. Jednakże można wskazać zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje wszechstronność jej zamocowania – można wyposażyć ją w uchwyty, za sprawą których zakłada się ją bez przeszkód na kask, kierownicę, a nawet zbiornik. W kategorii kamer sportowych kupimy modele oferujące zapis filmów w wysokiej rozdzielczości (również w 2K), mające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (również te z możliwością zapisu sferycznego!), co czyni, iż są kapitalnym narzędziem do uwiecznienia interesujących filmów, którymi chcielibyśmy pochwalić się w internecie czy pokazać rodzinie. Tymczasem wideorejestratory lepiej zdadzą egzamin jako urządzenie rejestrujące przebieg podróży na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się wyższą jasnością obrazu, co przyczynia się do tego, że wyraźniej widoczne są nawet najmniejsze szczegóły. Co więcej często mają one opcję aktywowania się wraz z włączeniem silnika, toteż rejestrują podróż od pierwszych jej sekund. Kolejną zaletą wideorejestratorów jest też to, iż nagrywają film “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD nadpisują zawsze najstarsze dane. Stąd w razie wypadku nie trzeba się martwić, iż zdarzenie nie zostało uchwycone z powodu brak pamięci na karcie.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]