Motoryzacja Robienie zakupów

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Więcej szczegółów o oryginalnych częściach Citroen

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w naszym kraju są doceniane ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za dużą ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C1, C2, C3, C-Crosser, C-Elysse, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku warto na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują także elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak łatwo i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można nabyć online.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]