Robienie zakupów Sport i rekreacja

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Dowiedz się więcej o sztylpach skórzanych na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]