Biżuteria Robienie zakupów

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie wejdź na obraczki.net.pl

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Najpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz diamenty

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, że to Grecy przywieźli do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo sporządzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli pokazać swoją całkowitą ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną i drogimi kamieniami, jednakże surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, natomiast znaczący wzrost ich uznania można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednak możliwości dowolnego łączenia różnych kamieni oraz metali są ogromne. Prócz diamentów stosuje się szmaragd, rubin bądź szafir. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego przynajmniej dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: designu, materiału, ilości karatów czy wykorzystanego kamienia, toteż każdy znajdzie ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, więc jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]