Robienie zakupów

Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Jeśli szukasz kontenera na gruz, koniecznie wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą również być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i gromadzenia odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]