Robienie zakupów Sport i rekreacja

Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Więcej szczegółów o spodniach bryczesach.

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Dobrze uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców dających dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też uda i łydki, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]