Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z ametystami

Szukasz biżuterii z ametystami? Powinieneś odwiedzić ten adres

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.