IT Promocja, reklama, marketing

Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.