Podróże Sport i rekreacja

Wyprawy górskie – sposób na niezapomniane wakacje

Poszukujesz więcej wiadomości o wyprawach w góry? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe wzniesienia Afryki, Azji czy Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji mnóstwo ułatwia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Niezbędna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z niezwykle masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]