Hobby i rozrywka Podróże

Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Korzystna oferta wycieczek dla aktywnych znajduje się w tym miejscu.

Są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne tworzą interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – znakomita szansa, aby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać różne regiony Polski oraz świata od zupełnie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to też perfekcyjna sposobność, by przyswoić sobie dodatkowe umiejętności, bo niejednokrotnie łączy się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania reguł właściwego zachowania się na określonym terenie. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. w razie lawiny. Warto też podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie organizowane są aktywne wyprawy?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również podczas wyprawy do Namibii lub w Himalaje.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]