Podróże Sport i rekreacja

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią zwłaszcza kurczące się już lodowce, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niesamowite krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]