Podróże Sport i rekreacja

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wyprawy w góry mają wiele form. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Karpaty i Himalaje

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]