Podróże Sport i rekreacja

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, uzyskasz na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Źródłem problemów bywa także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]