Podróże Sport i rekreacja

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Wejdź w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wypraw górskich

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]