Podróże

Gdzie wybrać się na skitury?

Szukasz szczegółowych informacji o skiturach? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Intensywne, lecz niezwykle satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego wypoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie dość trudnych, lecz dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są z pewnością bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]