Podróże Sport i rekreacja

Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Więcej w temacie Dolomity trekking na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy czynnego wypoczynku zapewne poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą doświadczyć ponownie ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie dodane do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą ilością baszt skalnych, turni oraz poszarpanych grani, które podczas dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, dość strome stoki i liczne urwiska, oznaczono w nich również sporo bezpiecznych szlaków, z którymi poradzi sobie większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia oczaruje przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach, które są wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu osób bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany i grupę Tre Cime.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]