metoda Lasik, femtoLasik Kraków
Ochrona zdrowia

Zabiegi korekty wad wzroku z użyciem lasera – femtoLASIK, EBK i inne

Laserowa korekta wzroku to aktualnie najpopularniejsza metoda korekcji astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności i presbiopii, jednakże niewiele pacjentów wie, iż zabiegi te są realizowane przy pomocy różnorodnych technik.

Atuty metody FemtoLASIK – szybki powrót do codziennych zadań

FemtoLASIK (popularnie zwany również All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, całkiem bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna metoda korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wprawny optometrysta jest w stanie zrealizować go w mniej niż 20 minut. Atutem tej metody jest to, iż pacjentom bardzo szybko wraca ostrość wzroku – właściwie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje powszednie czynności. Zabieg podzielony jest na dwa etapy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mechanicznego ostrza. W metodzie FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości ok 0,1 mm, a w drugiej fazie ma miejsce modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest spersonalizowane dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej podstawie koduje się poszczególne ruchy wiązki laserowej. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z nadwzrocznością oraz astygmatyzmem, których rogówka charakteryzuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi EBK oraz LASEK

Nie tak popularne sposoby korekcji wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać jedynie do korekty niedużych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie jest wskazane użycie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płat nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]