Ochrona zdrowia Uroda

Zabieg EVLT czyli laserowe usuwanie żylaków

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o laserowym usuwaniu żylaków.

Tworzenie się żylaków na nogach to efekt uszkodzenia zastawek żylnych oraz niedrożności bądź zwężenia żył. Żylaki doskwierają na ogół paniom (znaczącym faktorem inicjującym ich tworzenie się są m.in. przebyte ciąże) oraz osobom pracującym wiele godzin w pozycji siedzącej lub stojącej (to przykładowo kierowcy, pracownicy biurowi i pracownicy linii montażowych. Takie osoby bezustannie zapisują się do lekarzy flebologów poszukując efektywnych metod leczenia poszerzonych żył. Jedną z nich jest laserowe usuwanie żylaków, innymi słowy EVLT.

Laserowe usuwanie żylaków – obkurczanie żył za pomocą strumienia światła

EVLT, a więc “Endo Venous Laser Treatment”, po polsku oznacza “wewnątrzżylną terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków trwa przeciętnie około godziny i wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W pierwszej kolejności flebolog przeprowadza badanie USG, z wykorzystaniem którego zaznacza przebieg żył i określa miejsca wsunięcia jednorazowego włókna lasera. Światłowód lasera diodowego wprowadza się się do żylaka za pomocą igły, a w następnej kolejności obkurcza się niewydolną żyłę emitowaną przez laser wiązką światła. Pacjent w mgnieniu oka powraca do powszednich czynności po zabiegu EVLT, niemniej jednak powinien przez parę najbliższych tygodni stosować się do poleceń lekarza, jak regularny ruch, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, ubieranie pończochy uciskowej i, naturalnie, pojawienie się na obligatoryjnej kontroli po zabiegu.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania żylaków

EVLT to zabieg mało inwazyjny i przy tym bardzo bezpieczny, nie dziwi więc to, że od momentu, kiedy zaczęto szeroko używać tej metody na początku XXI w., szybko stała się standardem w redukcji żylaków, a ostatnio przeprowadzany jest także przez niemało rodzimych klinik medycznych. Istnieją niestety przeciwwskazania do wykonania EVLT, dlatego przed uzyskaniem zgody na zabieg trzeba poddać się kilku testom, takich jak badanie parametrów układu krzepnięcia, poziomu glukozy we krwi, poziomu elektrolitów Na+ i K+ oraz morfologia krwi. Lekarz nie przeprowadzi też laserowego usuwania żylaków u ciężarnych kobiet oraz u pacjentów, u których zdiagnozowano między innymi stan nadkrzepliwości krwi, zmiany zapalne w kończynie poddawanej zabiegowi bądź chorobę nowotworową.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]