Ochrona zdrowia

W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Więcej szczegółów o magnetoterapia aparat znajdziesz tu

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia poprawia także krążenie, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]