Ochrona zdrowia

Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej znajdziesz więcej szczegółów o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, kolano skoczka czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]